اخبار انفولانزا در استان مازندران

تعداد کشته شدگان انفولانزا در مازندران

وضعیت انفولانزا در استان مازندران

آنفولانزا در مازندران

روزنامه شهروند نوشت:دکتر مردانشاهی، معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران با تاکید بر آمادگی کامل مراکز بهداشتی و درمانی اعم از دولتی و خصوصی در مازندران جهت درمان مبتلایان به ویروس آنفلوآنزای H١N١ گفت: مجموع بستری‌شده‌ها H١N١ از ابتدای آذرماه تا ٣٠ آذر حدود ۱۰۰۰ نفر در تمام بیمارستان‌های استان(مازندران، بابل و تامین‌اجتماعی) است که از این تعداد ٨ نفر فوت شده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم آگاه‌سازی مردم درخصوص پیشگیری از این بیماری افزود: بروز بیماری آنفلوآنزا، تنش و نگرانی را دربین اقشار مختلف جامعه ایجاد کرده لذا ارایه اطلاعات صحیح خبری می‌تواند جامعه را از نگرانی و شایعه برهاند.

دکتر فرهنگ بابامحمودی، قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران نیز با اشاره به اپیدمی آنفلوآنزا در مازندران گفت: بیماری‎های سرماخوردگی و آنفلوآنزا از بیماری‌های شایع فصل سرما هستند که به‎شدت نیز مسری بوده، اما با پیشگیری می‎توان مانع از انتشار آن شد.

مدیر گروه‌ بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران با تأکید بر این‌که احتمال شیوع ویروس آنفلوآنزا در اماکن عمومی و سرپوشیده خیلی بالاست، اظهار کرد: زنان باردار، کودکان دوماهه تا پنج‌ساله، افراد مسن با بیماری زمینه‌ای و ضعف سیستم ایمنی، بیماران ریوی، تنفسی، کلیوی و قلبی، گروه‎های در معرض خطر هستند.

وی در ادامه ضمن تاکید به جداسازی بیماران از افراد سالم و رعایت اصول بهداشتی، از مردم درخواست کرد که در صورت ابتلا به بیماری آنفلوآنزا، ضمن استراحت در منزل، از حضور در مکان‌های عمومی خودداری کنند چراکه با توجه به انتقال سریع بیماری باعث گسترش آن در جامعه خواهند شد.

دکتر محسن اعرابی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران نیز ضمن اعلام فعالیت‌های صورت‌گرفته درخصوص بیماری آنفلوآنزا گفت: همه تدابیر و امکانات لازم برای جلوگیری و پیشگیری از این بیماری را در نقاط مختلف استان به‌کار بسته‌ایم تا از شیوع بیشتر این بیماری در استان جلوگیری شود.

وی با اشاره به اقدامات مثبت دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران درخصوص آموزش و نظارت لازم برای حجاج و همچنین زائران‌حسینی افزود: همه دستگاه‌های متولی به‌ویژه آموزش و پرورش، مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها و پادگان‌ها و ... که با تجمع‌های زیاد انسانی مواجه هستند، اقدام‌های پیشگیرانه و آموزشی را برای مقابله با این بیماری اتخاذ کنند و معاونت‌بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آمادگی دارد تا در همه زمینه‌ها اعم از آموزش و ارایه بسته‌های آموزشی همکاری لازم را ارایه کند.

همچنین دکتر روحانی ‌زاده، قائم‌مقام معاونت درمان گفت: طبق آخرین آمار دریافتی از مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان اعم از دولتی و خصوصی و تامین اجتماعی تعداد بیماران بستری شده در روزهای گذشته کاهش چشمگیری یافته است و درحال‌حاضر ۱۸۰ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری بستری هستند.

منبع:فرادید